metrika yandex
  • $32.2
  • 34.91
  • GA18100

Haberler / Kültür - Sanat

Kişilik İnşasında 365 Adım - Ayten Durmuş

13.12.2018

Dünya üzerindeki hiçbir şey, bu sıfatlara gerçekten layık olmak isteyen kimseler için, anne baba olmak kadar zor değil. Anne olmak ise günümüz şartlarında baba olmaya göre birkaç kere daha zor bir durum; bunu yaşayanlarda biliyor, Allah da biliyor.

Anne olmak zordur; çünkü çocuklar zamanlarının çoğunu yıllarca anneleriyle birlikte geçirirler. Babalar biraz daha farklı uğraşılarında belki de gereğinden fazla zaman ve enerji tüketirken anneler çocukları için birkaç görevi birden yapabilmeye çalışırlar. Başarılı olurlar veya olamazlar. Başarılı olmanın tarifi nedir? Bu tarif doğru mudur? Hepsi tartışılabilir. 

Ben de bu görevin zorluğunun, yaşanan durumun getirdiği büyük sorumluluğun farkında olduğunu düşünen annelerden biriyim.

Tüm anneler gibi ben de çocuklarımın her anlamda en güzel yetişmesinin kaygısını taşıyorum. "Onların en iyi şekilde yetişmesi için ne yapabilirim?" sorusunu hiç gündemimden düşürmüyorum.

Çünkü zaten çocuğu olan her kadın, yani "anne", kendisi hiç fark etmese bile diğer tüm gündem maddelerini, çocuklarından sonraya iter, ilk sıraya her zaman çocuklar kurulur.

Bu kitap, anne ve çocuk ilişkisine başka bir gözle bakmamızı öneriyor.

Yazarımız Ayten Durmuş'un Kitabına Seçkin Kitapcılardan ve Nesil Yayınlarından Ulaşabilirsiniz

 

Hertaraf Haber  / Kültür Sanat Servisi

 

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
Hilal Altın | 13.12.2018 10:28
Elinize sağlık. Gerçekten şu kısacık özette dahi ne güzel anlatmışsınız yaramızı. En kısa zamanda bu kitabı edineceğim.