metrika yandex
  • $32.64
  • 35.41
  • GA18850

Cahilliğime Verin ! (İstiklal Bombacısına dair)

HÜSEYİN SEVİM
16.11.2022

 
Komplo teorilerinden pek anlamam.
 
Olan biten derin mevzuların arkasındaki derin dinamikleri iyi analiz edemem. 
 
Belki de sırf bu yüzden şu "İstiklal Bombacısı" olarak yakalanan kızla ilgili (belki de cahilce) bazı sorular takıldı kafama.
 
"Katliamın faili" olarak hükmü güzide basınımız ve saygıdeğer devlet büyüklerimiz tarafından yargılanmadan kesinleştirilen bu kızın aslında bir "kurban" olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum.
     
Şöyle ki :
 
1. Anlatıldığı kadar profesyonel bir bombacının eyleme giderken giyeceği kıyafet bu mudur ? Adeta "yok mu beni yakalayan " diye bağırmıyor mu ? Altta kamuflaj pantolon, ayakta botlar, üstte haki t-shirt...
 
2. Anlatıldığı kadar profesyonel bir bombacı, böylesine büyük bir eylemden sonra, doğruca aylardır ikamet ettiği eve mi gider ?
 
3. O kadar profesyonel ki, 4 aydır bir tekstil firmasında çalışıyor süsü vermiş....
 
4. Böyle bir eylemi yapmak için ön hazırlık olarak 4 aylık (bazı rivayetlere göre 1 yıllık) bir süreç mi gereklidir ?
 
5. Bomba patladıktan sonra koşarken (olay yerinden kaçarken mi desek....) elinde bir gül olduğu "tespit" edilmiş.  Acaba bu neyin mesajı imiş ?!... (bir bombacı olmadığının, sıradan bir insan olduğunun en saf göstergesi olamaz mı ?)
   
6. Yakalanma esnasında (polisler boğazını sıkarken) yüzündeki ifadeye yansıyan dehşet, pişkin ve profesyonel bir bombacının olağan yüz ifadesi midir yoksa "Allah'ım ben neye bulaştım !? "
 
Diyen bir insanın fotoğrafı mıdır ? (bu konuya tekrar döneceğiz)
   
 7. İstanbul Emniyeti'nde Türk bayrakları arasında verdiği omuzları kısılmış poz....
 
Bir adanmışlık, pişkinlik pozu mudur yoksa, zavallılık, dehşete düşmüşlük, şaşkınlık ve sinmişlik pozu mu ?
   
 8. Kızın kimliği ayan beyan ortada (mıdır ? ) !
 
Suriyeli, Arap, bileğinde Eritrece veya Somalice dövme olan, Afrika kökenli...YPG'li....
 
Bilemiyorum...belki de yanılıyorum, (cahilliğimden de olabilir) ama bu kız bana bir kurban gibi geliyor.
 
Masumdur, o yapmamıştır falan demiyorum (daha mahkeme görülmemiş, ben medya ya da devlet yetkilisi miyim ki bu aşamada suçlu ya da suçsuz ilan edecek kudretim olsun ?!)...
 
5. Maddede açtığımız paranteze geri dönersek, belki de bomba dolu çantayı o bırakmıştır gerçekten de.
 
Ama benim cahil, odun kafam onun bu eylemdeki rolünün öyle anlatıldığı gibi aylardır keşifler yapan, acımasız, profesyonel bir bombacı olmak değil, muhtemelen 4 aydır çalıştığı tekstil fabrikasından toplam kazandığını bir defada kazanabileceği (mesela 1000 euro, hatta belki de 500...) bir para karşılığı "teslim edilen çantayı işaret edilen yere bırakmanın" ötesinde bir şey olmayabileceğini söylüyor.
 
Belki de yanılıyorumdur.....

Yorum Ekle
Yorumlar (3)
Mehmet Ali Başaran | 17.11.2022 11:26
Bir Müslüman masumiyet karinesini, lekelenme hakkını duymamış olabilir ama basından, kurumlardan gelen haberin sorgulanmaya muhtaç olduğunu bilmesi gerekir. Vicdan, merhamet, empati, bilinç armağan eden bu tür yazılar temiz akıl sahibi nesiller için elzem. Teşekkür ederim. Altına imzamı atmaktan şeref duyarım.
.. | 16.11.2022 13:58
...
Ali can | 16.11.2022 10:59
Katil kolay yakalanırsa her bir bokluk aranır bu tur olaylarda.. Hele de gercek katile ulaşamadiysa emniyet.. hata,kusur örtmek de var..