metrika yandex

Haberler / Dünya

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, orduya seferberlik talimatı verdi

02.12.2019

Nicolas Maduro, Kolombiya ve ABD'nin provokasyon hazırlığında olduğunu öne sürerek askeri birliklerin seferber edilmesi talimatını verdi.
Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Kolombiya ve ABD tarafından provokasyonlar hazırlandığını belirterek askeri birliklerin seferber edilmesi talimatını verdi.
 
Sputnik'te yer alan habere göre Maduro, “Kolombiyalı yetkililerin ABD Ordusu Güney Komutanlığı ile birlikte Venezuella ve Kolombiya sınırında bir provokasyon daha hazırladıkları bilgisini aldım. Bolivarcı Silahlı Kuvvetleri’nin tüm personeli teyakkuz durumunda olmalı” şeklinde konuştu. Maduro ayrıca, sınırda çıkacak muhtemel çatışmalarla dikkatleri ülkedeki protestolardan uzaklaştırmanın amaçlandığını ifade etti.
 
Venezuela'da muhalefetin kontrolündeki Ulusal Meclisin Başkanı Juan Guaido, 23 Ocak'ta kendisini "geçici devlet başkanı" ilan etmiş, başta ABD olmak üzere birçok Latin Amerika ve Batı ülkesinin desteğini almıştı. Rusya, Meksika, Çin, Türkiye, Endonezya ve diğer birçok ülke ise Nicolas Maduro’yu desteklediklerini açıklamıştı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş