metrika yandex

Haberler / Eğitim

İstifa etti denilmişti! Bakan Ziya Selçuk ortaya çıktı!

30.07.2021

Sosyal medyada istifa ettiği ve istifasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildiği iddia edilen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, çocuklarla mendil kapmaca oynarken görüldü.

Türkiye'nin dört bir yanında yangınlar sürerken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un görevinden istifa ettiği ve istifasının da Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildiği ileri sürülmüştü.

Sözcü Gazetesi Eğitim Editörü Sultan Uçar'ın, "Ankara’da hareketli saatler… MEB Ziya Selçuk’un istifa ettiği ve bu istifanın da kabul edilerek, kesinleştiği bilgisi geldi." iddialarının ardından sosyal medya 'gündem değiştirme' iddialarıyla karışmıştı.

Sözcü'nün istifa ettiği söylentilerini yaydığı Bakan Ziya Selçuk, bugün Ankara'nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesindeki Mobil Okuldaki etkinliklerine katıldı. 

Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan öğrencilerle birlikte tarım alanlarında çalışmak için yaz aylarında göç eden mevsimlik işçilerin çocukları için oluşturulan Mobil Okullarda çocuklarla buluşan Bakan Selçuk, çocuklarla masal dinledi, boyama etkinliği yaptı ve çocukların oyunlarına dahil oldu.

İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki çadır bölgesinde kalan ailelerin her kademdeki 62 çocuğunun yürüttüğü telafi faaliyetlerine eşlik eden Bakan Selçuk, okuma yazma, zeka oyunları, okul öncesi etkinlik, müzik, açık hava oyunları ve masal sınıflarını ziyaret etti.

Ziya Selçuk, çocuklarla yumurta deneyi yaptı ve mendil kapmaca oynadı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş