metrika yandex

Haberler / Ankara Analiz

Hasan Turan: İşgalci yönetim elbette hesap verecek!

27.04.2021

KUDÜS’DE YAŞANAN SON GELİŞMELER

Türkiye - Filistin Dostluk grubu başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Mescidi Aksa'da Siyonist İsrail'in giriştiği mütecaviz tutumuna karşı Hertaraf Haber'e açıklamalarda bulundu.

Hasan TURAN, her Ramazan ayında sistematik olarak Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara yapılan bu saldırılar, Siyonistlerin Kudüs’ü ve bölgeyi Yahudileştirme çabalarının, Mescid-i Aksa’nın altını oyma düşüncelerinin devamı olduğunu belirtti.

Turan, İbadet özgürlükleri elinden alınan, Mescid-i Aksa bahçesinde iftar yapmalarına müsaade edilmeyen Filistinli'lerin direnişini desteklediklerini ifade etti.

Hasan Turan, "İsrail bir terör devletidir. Uluslararası hukuku, BM kararlarını hiçe sayan, binlerce Filistinli'nin evini elinden alan işgalci yönetim elbette hesap verecektir. Bu hesaptan kaçış yoktur." dedi.

Müslümanlara yönelik bu acımasız tutumun ve uygulamaların Mescid-i Aksa’nın müdafileri için daha güçlü bir direnişe vesile olduğunu sözlerine ekleyen Turan, her doğan çocuğun adeta bir tohum misali siyonizmle mücadele için bilendiğini belirtti.

Hasan Turan: "İsrail kendi vatandaşları için barışı ve huzuru sağlamak istiyorsa Mescid-i Aksa ve çevresinde toplanan radikal siyonistleri temizlemeli, yeni yerleşim alanları açmamalı açtığı alanlarıda sahipleri olan Filistinlilere iade etmelidir."dedi

ABD BAŞKANI BİDEN'İN AÇIKLAMALARI HAKKINDA..

ABD Başkanı Biden'in 1915 olayları hakkında yaptığı açıklamayı da yorumlayan Hasan TURAN; "Yıllardır Müslümanları katleden, sokak ortasında silahsız masumları şehit eden, okula giden çocukları, plajda oynayan yavruları öldüren İsrail, SOYKIRIM yaparken ABD Başkanı Biden neden onları hiç ağzına almıyor? Almaz, alamaz çünkü onlar suç ortaklardır, ikiz kardeştir. Çünkü onlar katliamları da, sömürüyü de beraber yapmaktadırlar.ABD’nin ülkemize karşı küstahça tavırlarını ve dünya barışının en büyük düşmanı Siyonist rejimin Ramazan’da durmak bilmeyen baskı ve şiddetini bir kez daha kınıyorum, lanetliyorum." dedi

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş