metrika yandex
  • $32.01
  • 34.77
  • GA17200

Haberler / Dünya

Netanyahu zor durumda

23.03.2024


Başbakan Benyamin Netanyahu'nun, Hamas'la yapılacak esir takası anlaşması konusunda üyelerin baskısına maruz kalmamak için bakanlar kurulu toplantısını iptal etti.

İsrail merkezli Kanal 12 televizyonu, dün akşam yapılması planlanan Savaş Kabinesi toplantısının herhangi bir neden belirtilmeden iptal edildiğini bildirdi. Toplantının beklenmedik bir şekilde iptal edilmesine şaşıran Savaş Kabinesi üyelerinin açıklama talebinde bulunması üzerine, görüşmelerin ilerleyen günlerde yapılacağı belirtildi.

İsrail medyasının toplantının iptaline ilişkin hükümet kaynaklarından aktardığı bilgiye göre de Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, Hamas'la yapılacak esir değişimi anlaşması konusunda Savaş Kabinesi üyelerinin baskısına maruz kalmaktan kaçınma çabaları olduğu öne sürüldü.

Netanyahu'nun, kabineye sunmadan önce olası esir değişimi anlaşmasının parametrelerine ilişkin Hamas'tan "somut" cevaplar beklediği aktarıldı.

İSRAİL'İN SALDIRILARINDA SON DURUM

İşgal rejimi İsrail'de, 7 Ekim 2023'te Gazze Şeridi'ne saldırılarının başlamasından kısa bir süre sonra Savaş Kabinesi kuruldu.

Siyonist İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bini çocuk, 9 bin 220'si kadın olmak üzere 31 bin 988 Filistinli öldürüldü, 74 bin 188 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş