metrika yandex
  • $31.3
  • 33.91
  • GA2162

Haberler / Kültür - Sanat

İktibas Dergisi Aralık 2023 Sayısı Çıktı

05.12.2023

Rahmetli Ercüment Özkan'ın kurucusu olduğu İktibas Dergisinin yeni sayısının manşetinde “Küresel Siyonizmi Hamas Yendi” ifadesi yanında, siyonizmin teorisyeni Herzl ile onun destekçisi batılı liderlerin bir kısmı, Filistin parmak izinin altında resmedildi.

Derginin yeni sayısının manşetinde “Küresel Siyonizmi Hamas Yendi” ifadesi yanında, siyonizmin teorisyeni Herzl ile onun destekçisi batılı liderlerin bir kısmı, Filistin parmak izinin altında resmedildi.

2023 yılının bu son sayısı, Hamas kıyamının selamlandığı geçen sayının bir devamı niteliğinde bu kıyamı öne çıkaran bir gündemle okurlarına ulaştı.

Gazze’de, siyonist rejimin kuruluşundan bu yana yaşanan ve 7 Ekim sonrası zirveye çıkan siyonist vahşete karşılık Hamas kıyamının küresel dengeler, dünya milletleri, Müslümanlar ve küresel sistem üzerindeki etkisi derginin yorum sayfalarında değerlendirildi.

Yorum’da ayrıca ‘direniş’ kavramının Hamas’ın kıyamını ifade etmek için yetersiz kaldığı, bu hareketin tam anlamıyla bir kıyam olduğu vurgulanırken, “Gazze cihadı küresellik atfedilen batı medeniyetine öldürücü son darbeyi indirmiştir” ifadesi kullanıldı.

Dergide bu ay Atasoy Müftüoğlu, Mustafa Bozacıoğlu, Şükrü Hüseyinoğlu, Yakup Döğer yazıları ile okurlarına seslenirken, derginin iktibas sayfaları ile sanat edebiyat sayfalarında da Gazze ve Hamas konusu ana temayı oluşturdu.

Dergiye Seçkin kitapçılarda ve www.iktibasdergisi.com adresinden ulaşabilirsiniz

Fuat Taşcı-Hetaraf Haber / Kültür Sanat Servisi

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş