metrika yandex

SURİYELİLERE SALDIRILAR ÜZERİNE

23.09.2019
Orhan GÖKTAŞ

Adana'da 19 Eylül tarihinde sosyal medyadan yapılan "Suriyeliler çocuğa tecavüz etti" paylaşımına inanarak, yine sosyal medyadan kışkırtılan binlerce insan Suriyeli'lerin iş  yerlerine ve araçlarına saldırmış onlarca iş yerini ve aracı tahrip etmişti.
 
Güvenlik güçlerinin ve  az sayıdaki duyarlı vatandaşın çabasıyla çok şükür ki can kaybı yaşanmadan olaylar sonlandırıldı ve fail yakalandı.
 
Olayın tecavüz değil taciz, şahsın Suriyeli değil Adanalı 15 yaşındaki bir suç makinası olduğu anlaşıldı.
 
İmdi;
 
Sosyal medyadan tahrik olup, gözü dönen kalabalığa katılmış olanlar: 
 
Hadi gözünüz döndü aklınız ve vicdanınızda mı kör oldu?
 
Olayın ne olduğunu iyice anlayıp doğrulatmadan yaptığınız insanlık dışı linç girişiminden dolayı kuldan utanmadınız, Allah'tanda mı korkmadınız?
 
Olayın doğru olduğunu var saysak bile bir Suriyelinin yaptığı hatadan dolayı olayla alakası olmayan Suriyeli'lere saldırmayı hangi insanlığa, hangi, dine, hangi mezhebe, hangi vicdana sığdırdınız?
 
Eğer zerre kadar insanlık taşıyorsanız verdiğiniz zarardan dolayı utanır, zararı tazmin için çaba harcarsınız.
 
Unutmayın Mülk Allah'ındır. Hiç birimiz burada kalıcı değiliz. Yaptığımız her eylemin bir karşılığı olacaktır ya bu dünyada ya da ahirette.
 
Son söz:
 
Zayıfı, mazlumu, muhtacı korumak ve kollamak cesur ve mert insanların işidir.
Yorum Ekle
Yorumlar (2)
Cemal Oğuzhan | 26.09.2019 05:10
Tebrikler Orhan Köktaş arı duru bir müslümanca hassasiyet ve ifade aynen katılıyorum.
Mehmet Sılay | 24.09.2019 08:52
Bu bir provokasyon Ve tahriktir akıl Ve vicdan devreden çıkmış. Bir adi Yalan Üzerine Linç girişimidir. Bu Zulüm telafi edilmelidir. Özür dilenmeli. Gariban Ve mazlum Suriyeli kardeşlerimizin zararları tazmin edilmelidir. Allah korkusu olanlar birbirini Uyarsınlar. Tekrarından sakınsınlar.