metrika yandex

Haberler / Dünya

Mazlumder: Müslümanların zulme karşı dayanışmaları en tabii haklarıdır

21.07.2017

Mazlumder Genel Başkanı Ramazan Beyhan Hertartaf'a verdiği demeçte "Müslümanların zulme karşı dayanışma içinde omaları ve haklarını savunmaları en tabii haklarıdır. Mescidi Aksa'yı savunmak da bu haklardan biridir" dedi.

 

Ramazan Beyhan yaptığı açıklamda şunları ifade etti;

 

İşgalci İsrail rejiminin Mescidi Aksa ile ilgili uygulamalarını, insan haklarına özellikle inanç ve ibadet hakkına karşı suç işlediği için şiddetle kınıyoruz.

 

Hiçbir gücün ibadethaneleri kuşatması, işgal etmesi, cemaatini baskı altına alması,yaş sınırlaması getirmesi kabul edilemez. Mescidi Aksa fiziki varlığı ile Filistin halkının İşgalci Siyonizme karşı verdiği mücadelesinin "madden ve manen" beslendiği en önemli kaynaklardan biridir.

 

Bunun farkında olan İşgalci siyonist İsrail rejimi Mescidi Aksa'yı cemaatsız bırakarak manevi gücünü,zamanla  fiziki varlığını da ortadan kaldırarak ümmetin zihninde unutturmaya çalışıyor.

 

Buna kesinlikle müsaade edilmemelidir.

 

Müslümanların zulme karşı dayanışma içinde olmaları ve haklarını savunmaları en tabii haklarıdır.
 

 

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
Yusuf şener | 22.07.2017 11:29
Evet Filistinlileri vede dünya müslümanlarının sembolü mescidi aksaya saldırısı orayı tutsaklaştırması kabul edilemez sadece filistinin ilişkileri askıya alması yetmez dünyadaki diğer ülkelerde tepkisini en ağır şekilde vermelidir