metrika yandex

Haberler / Yorum - Analiz

ÇAĞDAŞ GEÇİNEN YOBAZLAR / CAVİT OKUR

13.04.2020

Ülkemizde insanlara veya insanlığa hiç faydası olmamış, hiçbir iş becerememiş bir zihniyetin hakimiyeti ve sürekli olarak sesini yükseltip yavuz hırsız misali hep üste çıkmaya çalışması, elinde oyuncağı alınmışçasına her türlü ahlaksızlığı meşru sayarak canhıraş bir şekilde ortaya çıkmaları yine gecikmemiştir. Kendilerinden başka hiç kimseyi düşünmeyen bu zihniyet yaptığı her türlü zulüm ve haksızlığı da, kimseye layık görmedikleri insan hakları veya özgürlük teraneleri ile örtmeye çalışıp, ağızlarından akıttıkları salyalarla hep karşı düşüncedeki insanları suçlamak adetleri olmuştur.

Kendi değerlerini yaşamak ve yaşatmak için yola çıkmış bu ülkenin çocuklarını, bu ülkeyi yok etmek veya başkalarına peşkeş çekmek için ellerinden geleni yapmışlardır. Bugünkü birçok üniversitenin temelini atan, veterinerlikten zirata, mühendislikten tıbba kadar birçok okulu hayata geçiren Abdülhamid’e Yahudi işbirlikçileri ile bu zihniyetin ne yaptığını ve yıllarca bu milletin evlatlarına Abdülhamid gibi vatan dostlarına hain diye sövdüren bu zihniyet maalesef yüzsüzlüğünü ve varlığını hala devam ettirmektedir.

Son günlerde Korona virüsü sebebiyle bu zihniyeti tüm medyada her gün paylaşımları ile hiç de geçmişteki babalarını aratmadıklarını görüyoruz. Madem paranız yoktu niye köprü yaptınız, neden, neden havaalanı yapıyorsunuz, üniversitelerde aşıları bulacak elamanlarınız niye yok. Bunlara harcanan para ile hastaneler yapabildiniz vb.

Önce ilkinden başlayalım, bunu ortaya süren malum zihniyet siz hala yapmakta devam ettiğiniz heykellerle kaç köprü kaç hastane yapılabilenini hiç hesap ettiniz mi? Bu ülke insanlarının veya ülkenin menfaatine yaptığınız kurumsal herhangi bir şey gösterebilir misiniz? Niye yaptınız diye karşı çıktığınız her şey ülke menfaatinedir.

İkinci hususa gelince; Bu ülkde düşünce ve ilim adamı yetişmesin diye her türlü zulmü ve baskıyı yapan bu zihniyet değil mi? Sahte yaygaralarla birçok ilim adamını idam eden siz değil misiniz? İlim adamlarını ve bu ülkenin geleceği için düşüncelerini ortaya koyan insanları hapislerde çürüten bu zihniyet değil mi? Mehmet Akifleri, Necip Fazılları, Osman Yükselleri, Ahmet arifleri, Sabahattin Alileri, Nazım hikmetleri hapislerde süründüren bu zihniyet değil mi? Timsah misali arkasından göz yaşı döktüğünüz Sabahattin Aliyi kafasını ezerek vahşice öldüren, Nazım Hikmeti Rusyada ikamete mecbur eden sizin zihniyetiniz değil mi ey çağdaş geçinen yobazlar, en gericiden daha gericiler.

Bitmedi, bu zihniyet değil mi yıllarca üniversitelerde namaz kılanları avlamaya çalışan bunlar, başta Erbakan ve Özal olmak üzere takunyalı diye alaya alan. Erbakan’ın ağır sanayi hamlesiyle alay eden -bakmayın şimdi arkasından onu övdüklerine-,onları siyaset sahnesinde silmek için şeytanın bile aklına gelmeyecek iftiralarla karalayan, ihtilallere alkış tutan -ki bu halk asla bu zihniyeti hiçbir zaman iktidara getirmemiştir-, ülkeyi dış güçlere peşkeş çeken, ülkenin eğitim programını bile ihtilal meraklısı askerlere yaptıran bu zihniyet değil mi?

Kurdukları çağdaş engizisyonlarla ikna odaları ile üniversite öğrencilerini kamplaştıran, ilimle değil başörtüsü ile,sakalla, namazla, mescitle vb. uğraşıp ilme müsaade etmeyen bu zihniyet şimdi hangi yüzle mevcut iktidarı yaptığı köprüler, hastaneler, -ki memlekette hasta yok bu kadar büyük hastane niye yapıyorsunuz diyorlardı- hava alanları ile suçlayan bu zihniyet Abdullah ibni Umeyye bile taş çıkartmaktadır. Alimleri astığınızı, düşünen şair ve yazarları hapishanelere attığınızı, öldürdüğünüzü, mabetleri ahıra ve samanlığa çevirdiğinizi, üniversitelerde babanız Amerikadaki McCarthy olayı gibi başörtüsü, namaz ve mescid vb şeyler kovaladığınızı. Bu ülkenin vatansever, bilim sevdalısı gençlerini sırf imam hatipli, namaz kılan, oruç tutan veya İslamcı diye dış ülkelerde okumaya mecbur ettiğinizi biz unutmadık, bu millette asla unutmayacaktır.

Çıkmış tv'ye gazeteci, bu yıkıcı zihniyetin ürünü bağırıyor; Çanakkale köprüsüne ne gerek vardı, şu hava alanı acele miydi, bir tanesi çıkmış devlete kurşun sıkanlara inanmadıkları Allahtan rahmet diliyor, bir tanesi çıkmış bunlardan kurtulmak için her yol mubah diye bağırıyor vs vs. Hem de nasıl bağırış ki Sanki Tayyib Erdoğan, karşısında gibi. Edepsizce. Neymiş; BİZ BİZE YETERİZ kampanyası başlatmış! Ya hu senden para isteyen var mı? Sana ne? Şimdiye kadar bu millet için, bu vatan için kaç para harcadın. Asalak geçinmene ses çıkarılmıyorsa şükret.

Yok bu zihniyetin amacı o değil. Tayyip Erdoğan “DÜNYA BEŞTEN BÜYÜK” vb laflar ediyor ya, ağa babalarına yaranmak için virüsü ve yardımı fırsat bilip saldırının arkasından bak biz vazifemizi yaptık ulufemizi isteriz diyecekler. Hatta IMF'den bile para aldırmak için uğraştık amma şu cahil halk! (onların gözünde) buna fırsat bırakmadı. Amacım asla siyaset değildir. Müslüman mahallesinde kilise ve havra olsa sevinecek bu yobazlara hak ve hakikat bildiklerimi, gördüklerimi göstermektir. Gerçi Allah, “onlar, görmezler, duymazlar” diyor vahyinde.. Başka bir ayette de “sen görevini yap..” diyor resulünün şahsında Müslümanlara.

Ne anlarsınız siz Müslüman’ın ferasetinden? Ey malum zihniyet siz hep hıristiyan ve yahudilerden yana tavır takındınız. Bu halkı hep küçük gördünüz. Sahi siz hangi millettensiniz. Bir şiir okuma ile bile insanları mahkum eden zihniyet, sizden ilim dersi, bilim dersi dinlemeye bu milletin ihtiyacı yok.

Allaha düşmansınız, resulüne düşmansınız, islam denilince hoplarsınız, bu halka düşmansınız, hak ve hakikate düşmansınız.

Anadolu insanı batı zihniyeti ile yoğrulmuş, hak ve hakikat yoksunu, edep adap bilmez, ahlak yok, kendilerinden başkası için özgürlüğü bile çok gören, duaya inanmadığını söyleyip corona’nın muhaliflerini öldürmesi için dua eden bu batılı ve batıl çocukların kaprisini çekmeye mecbur değildir. Bundan sonra bence bütün savaş bu gayr-i milli, gayr-i islami ve gayr-i insani içimizdeki bu batılı kulüplerle olmalıdır. Bu halk için en iyisini yapsanız bile biz buna iyi deyip alkışlamayız diyen zihniyet hangi halka hizmet etmektedir. Ahmet Kayayı bile Türkiye’den kaçırtıp arkasından yas tutan aynı zihniyet değil mi? Halkların düşmanı pkk ve onun destekçilerini öven, bunu özgürlük olarak gören ve göstermeye çalışan malum zihniyet bu iktidarın (hataları olsa bile) yaptığı güzel işleri alkışlayacak takdir edecek kadar bile ahlakınız yok mudur sizin?

Özlemini çektiğiniz; insanları sürgün ettiğiniz, fişlediğiniz, kendinizce muhalif addettiklerinizi yok etmek için ortaya koyduğunuz tek parti iktidarınız, her türlü ahlaki ve vicdani ölçü ve kuralları yok saydığınız yönetimler inşallah bir daha gelmeyecektir. Bu ülke menfaatine bir iş yapmıyorsunuz bari susun. Sizin timsah göz yaşlarınızı iyi biliyoruz.

Ya söz söyle ibret alsınlar

Yoksa sus adam sansınlar.

Çağ dışı kalmış kendini çağdaş zanneden bu yobazlar yavuz hırsız misali öyle bağırıyor ki, kuyruğu bir yere kısılmış köpekten daha beter. Belki başarırız diye ülkemizin HASAN SABBAHI ile iş birliği yapıp” inanmadıkları islamı bile” şeytana bile taş çıkartacak hinlikle kullanmaya çalışan... Vaz geçin, hakka teslim olun. Taşları bağlayıp köpekleri serbest bıraktığınız o devir geri gelmez. Bari ruhi hastalıklarınızı bazı kişilere bulaştırmayın. Onları zehirlemeyin. Akşam ak deyip sabah kara çalmayı yeğlediğinizi anlamak zor değil. Milli şairimiz Mehmet Akif bakın ne diyor.

Haya sıyrılmış inmiş, öyle yüzsüzlük ki her yerde

Ne çirkin yüzleri örtermiş, meğer o incecik perde

Vefa yok, ahde hürmet hiç, lafe-i bi medlul (emanet anlamsız bir söz)

Yalan raiç, hiyanet mültezem, heryerde hak meçhul

Ne tüyler ürperir ya rab, ne korkunç inkılab olmuş

Ne din kalmış ne iman, din harab, iman türab olmuş

Nasihatim sana: Her şeyle iştigali bırak;

Adamlığın yolu nerdense, bul da girmeye bak. (M Akif Ersoy)

Ya da adınızı değiştirin, Müslüman isminizle İslam düşmanlığı şeytanda bile yok. Hayranı olduğunuz ve iş birliği yaptığınız, ve yıllarca kılıcını salladığınız ağababalarınızın yanına defolun gidin. Salyalarınız corana virüsünden daha beter ve daha tehlikeli…

Size son sözü Mahzuni ile söyleyelim:

“Mahzuni Şerif'im değil Hazreti Merdan,

Bizden ayrı değil Hak ile şeytan,

Ne olursa olsun gider bu kervan

Ardımızdan üren ite bak ite

Ne olursa olsun gider bu güzel kervan

Ardımızdan üren, hey, hey, ite bak ite”

SELAM VE DUALARLA..

Yorum Ekle
Yorumlar (2)
Belgin Ertürk | 15.04.2020 00:59
Bu halk için en iyisini yapsanız bile biz buna iyi deyip alkışlamayız diyen zihniyet ... İşte sorun zaten bu. onlar bu halk için en iyi neyse onun yapılmasını istemiyorlar, sadece bu halk canını dişine takıp çalışsın bunlar da teşviklerle, hortumlarla, sömürülerle bu milletin iliğini sömürsün, kemiğini kurutsunlar. bunları halkımız biliyor artık hamdolsun. \" Kafirler birbirlerinin dost ve yardımcılarıdır. Eğer siz bunların gereğini yapmazsanız, yeryüzünde bir fitne-fesat ve büyük bir bozulma ortaya çıkar.\" \'Enfal 73. Hafızamız zayıf bizim, bunların sık sık hatırlatılması gerekiyor. kaleminize sağlık Cavit Bey
H.ibrahim demiray | 14.04.2020 13:12
Cavit kardeş yüreğine sağlık.biz bunların kimin adına havladıklarını biliyoruz.hatırlatman iyi olmuş.tsk