metrika yandex

Savcı Sayan’a Tehdit

Ferman KARAÇAM

02.01.2021

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, İsviçre’de oturan bir PKK’lı tarafından, Sosyal Medya üzerinden video ile tehdit edildi.
 
Mardin doğumlu ve adının Abdülkadir Aktürk olduğu, Türkiye’nin emniyeti tarafından kısa sürede tesbit edilen şahıs, adeta kin ve nefret kusarak hatta, Kürt gençlerini sokaklarda aylak aylak dolaşmak, karı kıza bakmak, içki içip esrar çekmek yerine Savcı Sayan’ı öldürüp kahraman olmaya çağırdı.
 
Söz konusu şahsın film yönetmeni olduğu söyleniyor.
 
Bu 70’lik palyaço kılıklı kişinin, PKK’nın İsviçre’deki tanıtımını yapan, İsviçre makamlarınca yakından tanınan ve korunup, kollanan biri olduğu anlaşıldı.
 
Savcı Sayan, daha önce HDP’nin kalelerinden biri olarak görülen ve Iğdır’a, dolayısıyla, İran’a ve Ermenistan’a sınır olduğu için PKK açısından son derece önemli olan Ağrı’da HDP’ye karşı %19 daha fazla oy alarak Belediye Başkanı oldu.
 
Bu durum, elbette, PKK ve onun arkasındaki esas patronların büyük stratejik öneme sahip Ağrı ilinin Belediye Başkanı seçilen ve seçildikten sonra da
çok sevilen, Savcı Sayan’ı hedefe koyup, ileride yapılacak eylemlerin merkezine taşıdı.
 
Demokrasi, seçim, halkın tercihi, milletin kararı.. bütün bunlar esas patronlar için hiçbir şey ifade etmiyor.
 
Önemli olan, insan kanı ve acısı üzerine planladıkları hedefe ulaşmak.
 
Savcı Sayan da, bu kanlı plan için hedefe yerleştirilmş önemli bir semboldür.
 
Biz şimdilik buraya bir virgül koyalım ve son yapılan ABD başkanlık seçimlerinin ardından meydana gelen Türkiye’ye yönelik yeni eylem ya da eylemler için temeli atılan diğer olayları sıralayalım:
 
— HDP Kocaeli Milletvekili Ö.Faruk Gergerlioğlu Uşak’ta Havaalanında bayanların çıplak arandığını ileri sürdü ve arkasından bazı bayanlar bu beyanı doğrulayan açıklama yaptı.
 
— AİHM Demirtaş’ın tahliye edilmesi gerektiğine karar verdi ve başta Kılıçdaroğlu olmak üzere, 53 Kürt vatandaşımızın hunharca katledilmesine sebep olan Demirtaş’ın tahliyesini, bazı siyasiler de hep bir ağızdan savundular.
 
— Cezaevlerinde özellikle FETÖ ve PKK taraftarlarının bir şeylere hazırlandığına dair haberler var.
 
— CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı diktatörlükle suçlayıp, ağıza alınmayacak ağır kelimeler sarfetti.
 
— PKK yöneticilerinden Murat Karayılan Ağrı, Van, Kars ve Ardahan’da kaybetmelerinin acı olduğunu, buraların PKK açısından çok önemli olduğunu söyledi.
 
— Ocak ayının ortalarında, Türkiye’de muhalefetin iktidara gelmesini savunan ve bu görüşünü açıkça beyan eden Joe Biden ABD’de görevi devralacak.
Son günlerde ortaya atılan HDP/PKK ve FETÖ üzerinden Türkiye’yi hedef alan sadece bu yedi olay yakından incelendiğinde, bunlardan hiç birinin rastgele olmadığını, fevri veya kişisel olmadığını gösteriyor.
 
Türkiye çok önemli olaylara gebe.
 
Nasıl bir komplo hazırlandığını umarım istihbarat makamlarımız yakından takip ediyordur, ama bahara doğru yine birkaç ağaç bahanesiyle yeni bir gezi kalkışması mı, yoksa 15 Temmuz gibi Türkiye’yi teslim alma girişimi mi ya da hesaplanamayan başka bir plan hazırlığı mıdır, bir şeylerin sinsice temelleri örgütleniyor.
 
Olayların her birini tek tek incelediğiniz vakit, hepsinin de AK PARTİ ve Erdoğan’ı açıkça hedefe koyan ve Türkiye’deki muhalefete cesaret veren Joe
Biden’in seçilmesinden sonra yaşandığını göreceksiniz.
 
Buradan baktığınızda, bu olayların bir merkez tarafından, bir plan dahilinde ilerlediğini de göreceksiniz.
 
Yani, komplo teorisi yok.
 
Planlı, proğramlı bir çalışma yapılıyor.
 
Türkiye’nin frenlenmesi düşünülüyor.
 
Daha önce, 2008’lerde yaklaşık on mühendisi katlederek durduramadıkları ve esas patronları son derece rahatsız eden, Savunma Sanayiindeki atılımların sonlandırılması, onlar açısından hayati derecede önem arzediyor.
 
Ayrıca yukarıda, Murat Karayılan tarafından gündeme getirilen illerdeki vali, rektör, dekan veya eğer Cumhur İttifakına yakın Başkan ise, bunlar hedefe konacaktır.
 
Nitekim Ağrı Belediye Başkanından sonra Ardahan’ın da rektörü hedefe koyulmuştur.
 
HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm geçen gün, Ardahanlılar ve gençlik tarafından çok seçilen Rektör Mehmet Biber’in başarılı çalışmalarını, Ardahan’a ve Ardahan gençliğine yaptığı mükemmel hizmetleri karalamak amacıyla TBMM’ye taşımıştır.
 
Elbette bunlar, tek başına terörist Karayılan’nın işaretiyle olmuyor, dışarıda planlanan komplike bir saldırının parçalarıdır.
 
Fakat, Karayılan’nın kendileri açısından önemli olduğunu söylediği ve özellikle Azerbaycan’ın öz toprağı olan Karabağ zaferinden sonra, daha da bir önem kazanan Kars, Ardahan, Van ve Ağrı illeri bundan sonra başka şekillerde hedef yapılacaktır.
 
Bizden söylemesi.
Yorum Ekle
Yorumlar (3)
Gürsel soydemir | 03.01.2021 01:48
Ferman Bey Allah kötülere fırsat vermesin. Ülkemizin ve milletimizin kötülüğünü isteyen tüm şer odaklarının sonu gelsin inşallah
Müftü ÇİMEN | 02.01.2021 22:12
Yeni bir kalkışmaya kimse cesaret edemez bence. Zira 15 Temmuzda derslerini aldılar, bir dahada cesaret edemezler, bir hata ederler ve çıkarlarsa Türk Milleti %90 karşılarına çıkar inşallah. Lakin çeşitli kalleşlikler yapabilirler. Allah cc. Kalleşlere fırsant vermesin..!
ömer topçu manisa | 02.01.2021 20:33
Kalemin mureekkebi hiç kurumasın,sağ olasın Ağabeyim..