metrika yandex

PANTOLON YIRTAN MEDENİYET OLUR MU?

Osman KAYAER

30.08.2021

Aslında yazının başlığını “Tanrıları bile eşcinsel yaptılar” koymayı düşünüyordum ama son anda daha yumuşak olsun diye yukarıdaki başlığı tercih ettim. Şunu da peşinen söyleyeyim ki her iki başlık da Doğu Perinçek’in konuşmasından çıkarılmıştır.

Bu arada, geçmişte birileri gün gelecek Perinçek’ten alıntı yapacaksın deselerdi inanmazdım. Lakin bir televizyon programında gazetecilerin ağız birliği ederek Afganistan ve Taliban üzerinden İslam’a ve özellikle İslam Hukuku’na (şeriat diyerek) saldırmaları ve Batı değerlerini canhıraç biçimde savunmaları karşısında Perinçek’in Taliban Müdafaasını görmezden gelmek de doğru olmazdı.

Perinçek’in sözlerini aktarmadan önce şunu da söylemeliyim ki televizyonlardaki Batı hayranı gazetecilerin İslam hakkındaki bilgisizlikleri ve Müslümanları tahkir etme biçimleri insanı ürkütüyor. Her şeyi bildiğini zanneden bu gazeteciler daha Taliban kelimesinin telaffuzunu bile doğru dürüst yapamıyorlar.

Gazetecilerin koro halinde Taliban üzerinden Şeriat’a yani İslam Hukuku’na, daha doğrusu İslam’a saldırmaları karşında Perinçek şunları söylüyordu:

“Ben Alman felsefi düşüncesindeki gelişmeleri, Avrupa’yı falan izliyorum, bütün bu Batı’nın filozofları, Amerika’nın filozofları, hepsi şu anda diyorlar ki “biz artık karanlık bir medeniyetiz, geleceğimiz yok, umutlarımız yok, Batı’nın insanlığa vaad ettiği her şey demokrasi olsun, liberalizm olsun bitmiştir. Batı çöken bir medeniyettir. Tanrıları bile eşcinsel yaptılar, şu andaki Batı medeniyetini size tarif edeyim. Batı medeniyeti pantolonu yırttı. İnsanlar yırtık pantolon ile dolaşıyor.

Böyle bir medeniyet olur mu?

Dünya uygarlığına bir bakın lütfen, Cengiz Han mı pantolonları yırttı?

Fatih Sultan Mehmet mi yırttı?

Bu kadar mantıksız bir medeniyet olabilir mi?

Medeniyeti (tarihini) bir düşünün. İnsan ilk defa bir hayvanı vuruyor ve postu ile üstünü örtmeye çalışıyor. Havva anamızın şeyine incir yaprağı koyuyor. Bu batı medeniyeti o incir yaprağını bile aldı. BlueJeansları deliyor. BlueJeansları delen bir medeniyet olur mu kardeşim. Bakın batı medeniyeti yırtılan bir medeniyettir. Batı medeniyeti bitti.

Şimdi batı medeniyetine bir bakalım. Kadını erkek yapıyor, erkeği kadın yapıyor. İnsanı kendi cinsiyetine bile yabancılaştırıyor. Çöken medeniyetlerde Roma’da bu oldu, Yunan’da bu oldu. Yani eşcinsellik vs nerede çıktı? Roma’da vesairede çıktı. Batı medeniyeti erkeği kadın, kadını erkek yapıyor. Batı medeniyeti pantolonları yırtıyor. Delikler açıyor pantolonda. Bunda bir mantık var mı? Afganistan hiç olmaz ise adamın ayağına şalvar giydiriyor.

Bir medeniyetin pantolonları yırtması kadar saçma bir şey yoktur. Çünkü o medeniyet rasyonalitesini, aklını kaybetmiş demektir. İnsanın üstüne giydiği giysi, diyelim bir buçuk milyon yıl önce insan ortaya çıktı. Hemen bulduğu paçavralar ile yaprak ve hayvan postu ile örtünmeye başladı. Şimdi öyle bir medeniyet ortaya çıktı ki pantolonları deliyor, yırtıyor. Burada bir estetik var mı? Yırtılan bir pantolonda, delik açılan bir pantolonda bir güzellik görüyor musunuz? Avanaklar, aptallar kalkarlar moda oldu diye pantolonlarını delerler, bilmem neresini açmak moda oldu diye böyle yapabilir. Batı medeniyetinden geldiğimiz için bu bize normal geliyor. Batı medeniyeti çöktüğü için pantolonları deliyor.” (https://tv.haberturk.com/program/nedir-ne-degildir-/1000004358)

Yukarıdaki cümleler, benim gibiler için tanıdık cümlelerdir. Ancak ömrünü batıda ortaya çıkmış Marksizm ve Kemalizm karışımı bir fikriyat ile geçirmiş biri tarafından söylenince daha anlamlı hale geliyor.

Türkiye’de Batı hayranı olarak yetiştirilmiş insanların başka medeniyetlere özellikle de İslam’a küçümseyici bir eda ile bakmaları kendilerine normal gelebilir ama bu insanın kendini inkar etmesinden başka bir şey değildir. Ayrıca, Batı’nın problemi de işte tam olarak burada yatıyor. Kendini beğenmiş, kendi dışındaki bütün toplulukları barbar olarak gören ve ehlileştirilmesi gerektiğine inanan batılılar dünyadaki diğer bütün medeniyetleri yerle bir ettiler. Bu bakımdan Moğollardan bile daha vahşi bir barbarlık gerçekleştirdiler. Dünya, hiçbir zaman batılıların yaptığı gibi komple işgal edilmemişti. Görünüşte pek çok kavmin devleti var. Ama gerçekte tüm dünya batılılar gibi yaşamaya mahkum edilmiş durumda.

Batının bugün insan hakları, demokrasi ve özgürlük yalanıyla insanlığı getirdiği yer ise eşcinsellik, açık saçıklık, insan fıtratının ve ekolojik dengenin bozulmasından ibarettir.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş