metrika yandex

İslam'dan neden nefret ediyorlar?

Osman KAYAER

23.05.2020

Bazıları İslam düşmanlığında o kadar ileri gidiyor ki bunun nedenini anlamakta zorlanıyoruz. Daha cumhuriyetin ilk yıllarında Arap harfleri diye alfabemizi değiştirdiler. Kur'an okumayı yasak ettiler. Camileri kapatamadıkları için ezanı Türkçe okuttular. İslam kültürünün bir ürünü olan giyim kuşamımızı yasakladılar. Kafamıza kasket taktılar, takmayanları da astılar. Bildiğimiz bağlama ile çalınıp söylenen “türkü”yü ve bize ait olan “türk sanat musikisi”ni bile yasakladılar. Daha neler yaptılar, neler... lakin bir türlü tatmin olmuyorlar, her fırsatta kinlerini kusuyor, zehirlerini akıtıyorlar.

Bu millet de bir tuhaf! Bunca yasağa, bunca zehirlemeye rağmen her fırsatta aslına dönmekte tereddüt etmiyor. Adamlar çıldırmasın da ne yapsınlar!?

Bunlar, İngilizlere karşı yürüttüğümüz savaş esnasında Müslümanların onlar ile iş birliği yaptığını iddia ediyorlar ya, külliyen yalan. Durum bunun tam tersidir. Allah'a ve peygambere samimiyet ile inanan halk, vatanına sahip çıkmış, bu uğurda şehadeti göze almıştır. Ama bunlar, halkın zaferinin üzerine konup, İngilizlerin istediği gibi bir nesil yetiştirmek için yukarıda saydığımız işleri büyük bir zevk  ve mutluluk ile yaptılar.

28 Şubat'ta bir kere daha gördük ki halkın İslam’a olan muhabbeti gibi bunların da İslam’a olan düşmanlıkları bir türlü bitmiyor, bitmeyecek... Millet, 2002 yılında 28 Şubatçıları iktidardan alaşağı ettiğinde, bir süre sesleri kısıldı. Lakin yerel seçimler sonrası dilleri çözülmeye başladı. İslam'a olan düşmanlıklarını tekrar açıktan dile getirmeye başladılar.

İzmir’de Cami hoparlör sistemine sızarak “Çav Bella” (elveda güzelim) isimli marşı minarelerden söyletenler yine aynı insanlar. Akıllarısıra “artık gidiyorsunuz” diyorlar. Onlar İslam'ın alamet ve şiarlarına karşı öyle bir hazımsızlık, öyle bir haset ve öyle bir hınç içindedirler ki kelimeler ile anlatmak mümkün değil.

Bu mahlukatın! İslam'a karşı olan düşmanlığının sebebi ne ola ki? Dinsiz olmaları mı, ateist olmaları mı, komünist ya da beyinsiz olmaları mı? Sanmıyorum. Onların İslam'a bu denli düşman olmalarının temel sebebi dindarlıklarıdır. Ne yani bu insanlar, İslam'a dindar oldukları için mi düşmanlık ediyorlar? Evet bu insanlar, başka bir dinin dindarı oldukları için İslam’a bunca düşmanlık ediyorlar. Tıpkı kendilerini Hz. İbrahim’e nisbet eden Mekkeli müşriklerin hz. Peygambere karşı duygularını anlatan  “... neredeyse seni gözleriyle devireceklerdi...” (Kalem 51) ayetindeki gibi amansız bir kin ve haset içindeler. Kendi dinlerini ve inançlarını açıktan söyleyecek cesaretleri olmadığı için, (kripto Yahudi, kripto Ortodoks yada kripto Katolik) olduklarını herkesten gizledikleri için Müslümanların da kendilerini açıktan ifade edemez hale gelmelerini istemektedirler. Bunlar İslam’ın toplum içinde aşikare varlığını gördükçe kırmızı görmüş boğa gibi azgınlaşmaktadırlar.

Bunlar bizim ramazan ayı sonunda kötülüklerden arınarak asıl yaratılışımıza geri dönüşümüzü ifade eden “ı’d el-fıtr” (fıtrat bayramı) diye isimlendirilen bayramımızın adını bile sırf bu haset ve kinleri yüzünden “şeker bayramı” yaptılar.

Neyse... Biz onları içine düştükleri haset, nefret ve kin bataklığında bırakıp, kendimize bakalım. Corana salgını yüzünden yüz yüze ziyaretler yapamayacağımız bu bayramda dinimize ve kültürümüze sahip çıkarak büyüklerimizi ve akranlarımızı görüntülü ya da sesli olarak arayalım, bayramını tebrik edelim. Bir mesaj ile geçiştirmeyelim. Bayramınız mübarek olsun...

Yorum Ekle
Yorumlar (3)
UĞUR ARSLAN | 27.05.2020 11:26
FITR BAYRAMINDA BİLGİ VE TEMİZ FITRATIN SÜZGECİNDE DAMITILMIŞ MUAZZAM BİR YAZI.
İlhan Akar | 25.05.2020 21:14
Çok güzel bir yazı olmuş Osman Hocam! Kalemine sağlık!
Ayla Güneş | 23.05.2020 23:08
Sayın yazar, neden şaşırıyorsunuz, bu ülkede \'Ben Müslüman değilim.,\' demeyen, isimlerimizi ve dilimizi kullanan, kimliği malum bir kitle var. Bunlar, bu milletin yapısına zarar verecek her şeyin arkasındaki güç olarak ÇAĞDAŞLIK, LAİKLİK diyerek dururlar. İddia ettikleri gibi ne Türktürler ne de Müslümandırlar... İslam söz konusu olunca ayette buyurulduğu gibi: \'Baksana, öfkeleri ağızlarından taşmaktadır. İçlerinde sakladıkları ise daha büyüktür.\' 3/118; ve vahiy devam eder: \'Öfkenizle geberin.\'3/119. Yani daha ne denilebilirdi? Hak ve batılın mücadelesi hep sürecek; mesele bizim nerede ve neden yer aldığımız. Malumu aliniz, şeytan aleyhillane de doğru yol üzerinde ya...