metrika yandex

GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDA ANLAMLI BAYRAMLAŞMA

10.06.2019
Ahmet TAŞ

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşlarında Ramazan Bayramı bayramlaşması bayramın 2. günü Memur Sen il temsilciliğinde gerçekleşti.


2. gün saat 10.30’da Memur Sen il temsilciğinde gerçekleşen bayramlaşmaya Gönüllü Kültür Kuruluşları ve Memur Sen temsilcilerinin yanında misafir olarak Ak Parti Kayseri milletvekili İsmail TAMER ve MAZLUMDER genel başkan yardımcısı avukat Osman YURT katıldılar.


Memur Sen il temsilcisi Aydın KALKAN’ın katılımcıların bayramlarını tebrik, misafirlere hoş geldiniz temennilerinin ardından sözleşmeli öğretmenlik ve eğitimde yaşanan çözüm bekleyen problemler hakkında bilgiler veren konuşmasının ardından söz alan Gönüllü Kültür Kuruluşları başkanı Ahmet TAŞ, katılımcıların ve misafirlerin bayramlarını tebrik etti. Ardından ülkemizde adalet ve hukuk konusunda çözüm bekleyen birçok konuyu gündeme getirdi.


TAŞ, konuşmasında 1993’te Sivas’ta meydana gelen olaylardan sonra, olaylarla hiç ilgileri olmadığı halde tutuklanıp ömür boyu hapse mahkum edilen, bugün yaşları 80’leri bulan mahpusların yeniden yargılanması, 28 Şubat 1997 darbe döneminde darbecilerin emri ile uzun yıllar hapse mahkum edilen dönemin mahpuslarının yeniden yargılanması, sayıları 8 binleri bulan erken evlilik mahpuslarının hukuki bir düzenleme ile özgürlüklerine kavuşturulmaları, ömür boyu nafaka ödemeye mahkum edilen mazlumların hukuki bir düzenleme ile durumlarının düzetilmesi, aile hayatımızı yıkan 6284 sayılı kanun ve 2011’de imzalanan İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesi talebi ile, Muhsin YAZICIOĞLU, Eşref BİTLİS, Uludere katliamı ve Başbağlar cinayetlerinin faillerinin bulunup adalete teslim edilmesi konusunda TBMM, siyasi partiler ve Adalet Bakanlığını harekete geçmesi konusunda MAZLUMDER ve Gönüllü Kuruluşların taleplerini dile getirdi. TAŞ, ayrıca mahkemelerde aklanan, emniyet birimlerince suçsuz bulunan ama göreve başlatılmayan OHAL mağdurlarının görevlerine iade edilmeleri gerektiğini de dile getirdi. 


Bayramlaşma programına misafir olarak katılan Ak Parti Kayseri milletvekili İsmail TAMER, Aydın KALKAN ve Ahmet TAŞ’ın taleplerini not alarak yaptığı konuşmasında katılımcıların bayramlarını tebrik etti, gündeme getirilen ve çözüm beklenen konuların bir kısmı ile olarak TBMM’de hukuki düzenleme çalışmalarının devam ettiğini bildirerek bu konuların gündeme getirilmesine teşekkür ettiğini bildirdi. Doktor İsmail TAMER konuşmasına kamudan ihraç edilen doktorların özel sağlık kurumlarında görev yapabilmeleri konusunda MAZLUMDER’in taleplerini dikkate aldıklarını belirtti. Geri gönderme merkezlerinde misafir edilen geldikleri ülkelere gönderilmeleri hayati risk taşıyan sığınmacıların sınır dışı edilmelerinin önlenmesi konusunda da MAZLUMDER ve STK’larla irtibat halinde olduklarını, insan hayatını koruma konusunda irtibat halinde olmaya devam edeceklerini bildirdi. İnsan hakları ve ülkemizin problemleri konusunda çözüm üretmek için STK’larla birlikte yürümenin kendileri için bir gereklilik olduğunu dile getirdi.


MAZLUMDER genel başkan yardımcısı avukat Osman YURT’da programda yaptığı kısa konuşmada Kayseri’de gördüğü sivil toplum vekil irtibatından memnun kaldığını dile getirdi. Bunun diğer illere örnek olması temennisinde bulundu, katılımcıların bayramlarını tebrik etti.


Çok faydalı ve anlamlı geçtiğine inandığım Gönüllü Kuruluşlar bayramlaşma programına ev sahipliği yapan, katılan ve destek veren tüm kurum, kuruluş ve yetkililere teşekkür ediyorum.


Selam ve dua ile

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş