metrika yandex

BİR İSTİFA BİR İSYAN..

Hüseyin SEVİM

11.06.2021

Bu yazımda, yaşadığımız süreçlere olan tepkisini yıllardır içinde bulunduğu topluluk ve ona bağlı bir sivil toplum kuruluşundan istifa ederek göstere, yakından tanıdığım bir insanın istifa yazısını paylaşmak istiyorum.

Bu paylaşım kendisinin de rızası ile yapılacaktır. Hiçbir yorum yapmadan aynen aktarıyorum:

“Gençliğimde insanlar değişmedikçe yönetimler değişmez ilkesine dayanarak hiçbir partiye oy vermedim. Ta ki 28 Şubat dönemi gelip te çocuklarımızın geleceğine dair kaygılarla yurt dışı seçeneklerini değerlendirmek zorunda kaldığımız günlere kadar.  Ak Parti’ye dini söylemleri istismar etmediği ve sadece özgürlük getirsin diye oy verdim. Gerçekten de ülkede bir çok güzel şeyler yaptılar. Hele uluslararası platformlarda hakikatları haykırmaları çok da hoşuma gitti.

Fakat geldiğimiz noktada çok çok üzgünüm ki yozlaşmış, hukuğu nasıl düzetebilirimin yerine hukuksuzluğa alabildiğince bulaşmış, çeşitli delillerle yapılan suçlamalara, bırakın hukuki olarak aksini ıspat etmeyi, gülünç ve iddialar karşısında hiçbir değeri olmayan cevaplar veren ve hatta hiç cevap vermeyip hesap  sorulmasını da istemeyen, soranı  hain ilan eden bir yönetimle karşı karşıyayız. 

En acı verici olanı da bu yönetimin söylemlerinin dini referanslar kullanması.

Ne yazık ki İslam tarihindeki iktidar sahiplerinin oluşturduğu  bu itiraz et(tir)meme kültürünün sonucuçlarını hep birlikte görüyoruz, göreceğiz. 

Kur-an'a baktığımızda haksızlıklara karşı  hakkı haykırmakla sorumlu olduğumuzu düşündüğümüzde bizlerin tavrının  bunun tam tersi olduğunu görüyorum ve ne yazık ki herkes de görüyor.

Ülkemin Ak Parti+Fetö+MHP+Ulusalcılar tarafından mahvedilmesini görmek beni isyan noktasına getirdi. 

Bu durumda ben kendi payıma düşen sorumluluğu yerine getirmediğimi düşünüyorum.

Tepkimi sadece özel alanımda belirtmenin sorumluluk almamak olduğunu farkettim. Dolayısıyla iktidarın yozlaşmasında, ona sürekli destek veren fakat asıl yapması gereken denetleme ve yanlışları söyleme görevini yerine getirmeyen sivil toplum kuruluşlarından biri olan … ve ona bağlı … üyeliğinden çekiliyorum.

Tepkilerimi bireysel olarak vermenin yollarını bulmaya çalışacağım.

Sizler benim kardeşlerimsiniz. Bu yapıdan ayrılmam sizlerden ayrılmam anlamına asla gelmiyor.

Bundan sonra kendi ilişkilerimde ticaretimde tepkilerimde ilkelerim doğrultusunda yaşamaya çalışacağım.

Allah yardımcım ve yardımcınız olsun.”

Yorum Ekle
Yorumlar (4)
ŞÜKRÜ SAVAŞ | 20.06.2021 18:17
AK Parti, ülkeyi mahvettiyse, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere her şey "Çok güzel olacak" deyip büyükşehirleri perişan eden, ülkeye hiç bir hayrı dokunmadığı gibi çok büyük iş yapıyormuş edasıyla bir kreşin açılışını dahi iki milletvekili, sekiz belediye başkanıyla yapan. CHP zihniyetini şimdi yazmaya kalksam ortaya bir kitap çıkar. İslam düşmanlığını mı yazalım, adaletsizliklerini mi yazalım, ekonomik krizleriyle meşhur CHP kafasının hangi olumsuzluklarını yazalım. Bizler ve çocuklarımız çaresiz şekilde iştirak ederken, hepimizi "Andımız" denilen şirk söyleminden bizleri kurtaran Erdoğan'a müteşekkiriz.
Özgür Yunus Çendek | 11.06.2021 16:47
İsim yok, yer yok.... Bu sır ne böyle... Bunları yazmamanın gereği ne? Çok yakışıksız ve erdemden uzak bir tavır. Yiyecek şeyler mi bitti... Safasını sürdünüz... Görüyorsunuz ki zor günler göründü... Yazıklar olsun...
Ali Dede | 11.06.2021 16:44
İstifa elbet bir tepkidir. Ama en son yapılacak iştir. Bu aşamaya kadar aynı kişinin gösterdiği duruşu ve örnek tavırları, rol model olması açısından okurlarla paylaşmanızı ümit ediyoruz.
Elhamdülillah | 11.06.2021 16:34
Yani anlamadım bunun gibi yüzlerce adam var.Ak Parti'nin kuruldugunda da buna benzer tepkiler vardı.Böyle söyleyenler hiç bitmedi.