metrika yandex
  • $32.01
  • 34.77
  • GA17200

Haberler / Dünya

Tulkerim'de şehit sayısı 4'e yükseldi

22.03.2024

İşgalci siyonistlerin, dün geceden bu yana Tulkerim'in doğusundaki Nur Şems kampında düzenlediği saldırılarda şehit olan Filistinli gençlerin sayısı 4'e yükseldi.

İşgalci siyonist  kuvvetler, dün geceden bu yana Tulkerim'in doğusundaki Nur Şems kampını abluka altına alarak yaygın saldırılar ve yıkımlar başlattı.

Filistin medyasının tıbbi kaynaklara dayandırdığı haberlere göre işgalciler bu sabah Ahmed Mervan Muhammed Ebu Ali (22) ve Abdullah Mahmud El-Kaysi (20) isimli 2 genci vurarak katletti.

Dün gece Nidal Mamun Ebu Ubeyd (23) ve İyad Nidal Azmi Kanuh (19) isimli gençler de işgale ait siyonist İHA'ların bombalaması sonucu şehit olmuştu.

Tulkerim'deki Ulusal Eylem Grupları da şehitler için taziyelerini bildirerek öğleden sonra kapsamlı bir protestoya davet etti.

İşgalciler ayrıca kamptaki kamu ve özel mülkleri de tahrip ederek kampın altyapısına büyük zarar verdi.

İşgal buldozeri, Nur Şems kampının ortasında bir şehit babasının evinin bir kısmını yıktı. İşgalciler, kamptaki El-Manşiye mahallesi sakinlerinden hoparlörler aracılığıyla sebepsiz yere evlerini terk etmelerini istedi ve onları soğuk havada bıraktı. İşgalciler, hareket eden her şeye ayrım gözetmeksizin ateş etti

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş