metrika yandex

Haberler / Sivil Toplum

Siyonist saldırı Ankara’da protesto edildi

09.05.2021

Memur-Sen, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve İHH Ankara öncülüğünde, Ankara İsrail Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilen protesto gösterisinde katılımcılar, İslam coğrafyasına İsrail’e karşı birlik çağrısında bulundu. Ankara’daki eylemde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve İHH Ankara Sorumlusu Mustafa Sinan birer konuşma yaptı.

Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate yönelik hain saldırısı Ankara’da geniş katılımlı bir gösteriyle proteste edildi. Memur-Sen, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve İHH Ankara öncülüğünde, Ankara İsrail Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilen protesto gösterisinde katılımcılar, İslam coğrafyasına İsrail’e karşı birlik çağrısında bulunuldu. Ankara’daki eylemde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve İHH Ankara Sorumlusu Mustafa Sinan birer konuşma yaptı.

İSLAM ÜLKELERİ İSRAİL’E KARŞI BİRLEŞMELİ

İslam ülkelerinin bir araya gelmesi gerektiğini vurgulayan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Tüm insanlarımız ortada bir terörist devlet olduğunu bilerek hareket etmesi gerekiyor. İsrail’in saldırılarına karşı Müslüman ülkelerin bir an önce işbirliği yapması gerekiyor. Yoksa ortada terörist bir oluşum var. Kudüs insanlığın ortak değeridir, Mescid-i Aksa Müslümanların onurudur. Buradan şunu haykırıyoruz. Kudüs yalnız değildir, Filistin halkı yalnız değildir. Kanımızın son damlasına kadar savunmaya devam edeceğiz. Yaşasın bağımsız, özgür Filistin, yaşasın Mescid-i Aksa, yaşasın Mescid-i Aksa’yı savunan kardeşlerim” dedi.

MESCİD-İ AKSA’NIN YANINDA OLMAMIZ İNANCIMIZIN BİR GEREĞİDİR

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bugün burada kardeşlerimizin yanında olduğumuzu haykırmak, ilk kıblemiz olan, Efendimizin Peygamber olduktan sonra tam 17 ay kıbleye durduğu Mescid-i Aksa’mızın mücadelesi için buraya toplanmış bulunuyoruz. Bizim bu kıyamımız bugün ile sınırlı değil. Biz önderimiz, rehberimiz, liderimiz Efendimizi takip etmek derdindeyiz. Kıymetli kardeşlerim, Mescid-i Aksa meselesinin tercihen yanında olmamız gereken bir mesele değil Mescid-i Aksa’nın yanında olmak inancımızın bir gereğidir. Biz bugün burada kardeşlerimiz ile beraber olduğumuzu göstermek için buradayız. Dünyanın en büyük virüsü olan ve dünyanın en büyük terörist grubu olan İsrail’in İslam beldelerinin kalbinden atılması gerekir”.

SİYONİSTLERE KARŞI HEP BERABER AYAĞA KALKALIM

Filistin’de direnen Müslümanların direnişin sembolü olduğunu vurgulayan İHH Ankara Başkanı Mustafa Sinan, “Siyonist örgüt olan bu sonradan oluşturulmuş devletçik ne yazık ki en son salyalarını her tarafa saçıyor. Buna birebir şahit oluyoruz. Buradaki en büyük problem ümmetin vahdeti noktasındaki sıkıntılar. Bizler bugünün güzelliği ile birlikte inşallah bir araya gelip bu Siyonist örgüte karşı hep beraber ayağa kalkacağız” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKELÇİLİĞİN KAPISINA SİYAH ÇELENK BIRAKILDI

Protesto sırasında katılımcılar tarafından, ‘Kudüs ümmetin onurudur’, ‘Oluk oluk kan aksa kurtulacak El Aksa’, ‘Cenk, cihat, şehadet’, ‘Gazze’ye Aksa’ya direnişe bin selam’ sloganları atıldı. Protestonun ardından ise İsrail Ankara Büyükelçiliği kapısının önüne Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve AGD Genel Başkanı Salih Turhan tarafından üzerinde ‘Siyonist İsrail’ yazılı bir siyah çelenk bırakıldı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş