metrika yandex

Haberler / Türkiye

Sivas Vali'si tüm limonları satın alıp satıcıyı evine yolladı

02.05.2021

Ülke genelinde artan koronavirüs vakaları tam kapanma kararı alınmasına neden oldu. 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan kapanma nedeniyle güvenlik güçleri denetimlerini sürdürürken, dışarı çıkanların, kısıtlamadan muaf olup olmadıkları kontrol ediliyor. Valiler de sık sık denetimlere katılıyor. Son olarak Sivas'ta "tam kapanma" kapsamında alınan tedbirler Vali Salih Ayhan tarafından incelendi.

LİMONLARI SATIN ALDI

Denetim sırasında Mevlana Mahallesi'nde, ihtiyacı nedeniyle sokakta limon satan kişiyle karşılaşan Ayhan, kısıtlamada evinde olması gerektiği uyarısında bulunduğu satıcının tezgahındaki bütün limonları aldı.

Ayhan, daha sonra satıcıyı evine gönderdi. Valinin bu davranışı halk tarafından büyük beğeni topladı.

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
Yaşar karahan | 02.05.2021 18:17
Ben bir tc engelli özürlü bir vatan daşım ben benim annem babam benim vefat etti benim ben im sizden ufak bir maruzatım var benim ben sizi18 mayıs salı günü sizi ziyarete gelecem ama üzerim de gelecek gidiş dönüş yol yardımımyok benim siz ozaman müsaitmisinizsiz sayın valim gelecek iki bayramını şimdiden ben kutlarım ben sizin ben 25yıldır dışarlarda sokaklarda yaşadım ben kaldım bensizden çok ricaetsem bana yol yardımı gönderirmisinizsiz sayın valim allah rızası için ben size hesab numarası göndersem buhesaba gönderirmisiniz yol yardımıinşallah sayınvalim. Garanti bankası hesap numarası 70 0006. 2000 1010 0006 8878 benyaşar karahan benim cep numaram benim. 0553 015 14 79 ben sizden haber bekliyorum sayın valim ben sizden