metrika yandex

Haberler / Türkiye

Sivas Davası Mahkumu Belkavli’nin Durumu Ağırlaştı..

15.09.2019

26 yıldır suçsuz yere zindanda tutulan sara ve şizofreni hastası Faruk Belkavli’nin akıl sağlığını yitirme aşamasına geldiği bildirildi. Belkavli ailesi ise tahliye talepleri görmezden gelinen Sivas mazlumu Faruk Belkavli’nin tedavisinin yapılabilmesi için en kısa sürede hastaneye sevk edilmesini talep ediyor.

İlaç fayda etmiyor, akıl sağlığı tehlikede!

Ağır sara ve şizofreni hastalığına rağmen 26 yıldır zindanda tutulan Sivas davası tutuklusu Faruk Belkavli’nin durumunun iyice kötüleştiği öğrenildi. Kayseri Cezaevi’nde yatan ve hemen her gün sara krizleri geçiren Belkavli’nin şizofreni rahatsızlığının ileri aşamaya geldiği ve akıl sağlığını yitirmek üzere olduğu bildirildi. Sara ve şizofreni bozukluğu bulunan, Epix, Depakin ve anksiyete ilaçlarıyla ayakta durabilen Faruk Belkavli’nin artık ilaç tüketme bilincini dahi kaybetmeye başladığı kaydedildi.

Savcılığa ‘hayati’ dilekçe

Ağır sara ve şizofreni hastalığına rağmen 26 yıldır cezaevinde tutulan Sivas davası mahkumu  Faruk Belkavli’nin durumunun iyice kötüleştiği ve sıkıntılarının ilerlediği belirtildi.

Ağır  sağlık sorunları nedeniyle tahliyesi sürekli gündeme gelmesine rağmen yetkililerce kduyarsız kalınan , haykırışları  Adalet Bakanlığı nezdinde duyulmayan, ailesine yakın bir cezaevine dahi sevk talebi bile yıllar sonra gerçekleşen Faruk Belkavli’nin ailesi, “hastaneye sevk” istiyor. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe yazan Belkavli ailesi, yıllardır suçsuz yere cezaevinde  çürütülen ve tahliye talepleri görmezden gelinen Faruk Belkavli’nin durumunun cezaevi şartlarında tedavisi mümkün olmayan bir hale geldiğini vurgulayarak en kısa sürede hastaneye sevkini talep etti.

Tedavisi için donanımlı bir  hastane şart

Belkavli’nin vasisi olan ablası Aynur Kangalgil’in Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı Cezaevi Savcılığı’na ilettiği dilekçesinde, “Gerek vasim, gerekse mahkum arkadaşları, hapishane görevlileri, mahkum arkadaşlarının yakınlarıyla görüştüğümde Faruk Belkavli’nin sağlık durumunun bozulduğunu, sürekli kendisine ve çevresine zarar verdiğini öğrenmekteyim. Faruk Belkavli ağır epilepsi (sara) sinir hastasıdır. Gün geçtikçe hastalığı ağırlaşmakta, kendisini idare edemeyecek duruma gelmiştir. Gerek telefon görüşmelerimizde, gerek mektup görüşmelerimizde akıl sağlığının bozulduğunu anlamaktayım. Vasim Faruk Belkavi’nin bir an önce tarafınızdan hastaneye sevk edilmesini arz ederim” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş