metrika yandex
  • $31.3
  • 33.91
  • GA2162

Haberler / Türkiye

İsrail Saldırılarında Türkiye'den 2 Şehit

22.11.2023


İşgalci İsrail’in Lübnan sınırını bombalaması sonucu Türkiyeli Seyfullah Bilal Öztürk ile Yakup Erdal kardeşlerimiz şehit oldu. Kaynak: İşgalci İsrail'in saldırısında Seyfullah Bilal Öztürk ile Yakup Erdal  şehit düştü.

Siyonist İşgal rejiminin bugün Lübnan'ın güneyindeki bir bölgeyi bombalaması sonucu Seyfullah Bilal Öztürk ve Yakup Erdal şehid düştü.

Şehit olan iki Türkiyeli Müslüman işgalci İsrail’e karşı mücahitlerin safında yer almak amacıyla Filistinli kardeşlerinin yanına gittiği öğrenildi.

Gençler, Lübnan sınırında seyir halinde olan İzzeddin El Kassam Tugayları’nın Lübnan yapılanmasının komutanı Halil Hamid Araz'ın aracında 3 kişi ile beraber bulunuyorlardı. Siyonist İsrail’in saldırısı sonucu hep beraber şehadet şerbeti içtiler.

Konuyla ilgili Hamas'ın resmi web sitesinde şu açıklamalara yer verildi:

Bismillahirrahmanirahim

 "Allah yolunda öldürülenleri ölü sanmayın, aksine onlar diridirler ve Rableri tarafından rızıklandırılırlar."

 İslami Direniş Hareketi (Hamas) tarafından yayınlanan ilan:

 İslami Direniş Hareketi (Hamas), en yüksek gurur ve gurur işaretleriyle ve Tanrı'nın iradesini ve kaderini daha büyük bir şekilde tanıyarak, Filistin halkımıza, görevli halka, Arap ve İslam ulusumuzun kitlelerine ve kardeşlerimize teslim olur. Lübnan ve Türkiye'den dört şehit olan Lübnan ve Türk halkları, 21 Kasım 2023 Salı günü Güney Lübnan'a yönelik hain Siyonist bombardımanında şehit düştü. Gazze Şeridi'ni vahşi Siyonist saldırganlığa ve soykırım savaşına sürükleyin ve bunlar:

 - Şehit Ahmed Awad, Lübnan uyruklu
 - Şehit Bilal Öztürk, Türk uyruklu
 - Şehit Halid Minavi, Lübnan uyruklu
 - Şehit Yacoub Erdal, Türk uyruklu

Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ve Filistin'e olan sevgilerini, Gazze Şeridi'ndeki kardeşlerine olan kıskançlıklarını dile getiren, fedakarlıklarıyla Arap ve İslam milletimizin nabzını tutan bu kahraman şehitlerimizin ruhlarına rahmet ederken, Nazi-Siyonist işgal tarafından hedef alınmasının milletimizin gençliğini ve özgür dünya halklarını zaferlerini ve halkımızla dayanışmayı sürdürmekten alıkoymayacağını teyit ediyoruz.Filistinliler ve onların haklı davası, Nazi işgaline kadar. Başta Müslümanların ilk kıblesi ve Peygamberimiz Muhammed'in hac yeri olan mübarek Mescid-i Aksa olmak üzere, topraklarımızdan ve kutsallarımızdan mağlup olduk.

 Allah büyüktür ve zafer esirlerimizin, esirlerimizin, milletimizin ve milletimizindir.Bu bir zafer veya şehadet cihadıdır.

 İslami Direniş Hareketi - Hamas

 Çarşamba: 08 Cemâzü'l-Evvel 1445 H.
 Karşılaştığı tarih: 22 Kasım 2023 MS

 Resmi web sitesi - Hamas hareketi

 https://t.me/+tqKDay0k5atmZWQ0

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş