metrika yandex
Anlam Kitap

Haberler / Sivil Toplum

Ankara'dan Kudüs'e Bin Selam!

11.05.2021

Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa saldırıları tüm vahşiliği sürüyor. Filistinliler İnsanlık adına onurlu bir şekilde direnmeye devam ediyor. Türkiye'de ise duyarlı grup, STK ve kişiler  başta İstanbul ve Ankara olmak üzere ülkemizin bir çok yerinde İsrail'i protesto ve Mescid-i Aksa'ya destek gösterileri düzenledi. 

Ankara’daki birçok sivil toplum kuruluşunun yer aldığı yürüyüşte, Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları iftardan sonra yürüyüş yaparak  lanetlendi.

TBMM Çankaya kapısı önünde toplanan Onbinlerce  kişi, tekbirler ve sloganlar eşliğinde Siyonist İsrail’in Büyükelçilik Konutuna yürüdü.

Tevhid, Türk  ve Filistin bayrakları taşıyan kalabalık, “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Hamas’a selam direnişe devam”, Oluk oluk kan aksa kurtulacak el aksa”, “Yaşasın küresel intifada” ve “Gazze’ye Aksa’ya direnişe bin selam” sloganları attı.

Siyonist İsrail’in Konutunun önünde sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Filistin’de direnen çoluk çocuk, kadın, erkek, genç ve yaşlıların mücadelesine destek ve zulmü telin için sivil toplum örgütleri olarak  toplandıklarını ifade etti

İşgal rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa’da yaptıklarını telin etmenin insan olmanın asgari şartı olduğunu ifade eden Yalçın, şöyle devam etti:

“Başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenler, terörist İsrail’in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır. Kirli medya düzeniyle, artık neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen kanı ve terörü desteklemektedir.”

İsrail’in bir yalan üzerine kurulduğunu belirten Yalçın, “Siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni elbette yenilecek, bunu imanımız kadar biliyoruz. Filistin’de, teknolojiye sırtını dayamış küresel Ebrehe’nin fillerine karşı taşla sapanla direnen Ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte. Ne var ki, terörist İsrail’in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin büyük bir hüsrana uğrayacaklarını da hatırlatmak isteriz.” açıklamasında bulundu.

İsrail’in holokost endüstrisinden beslenen lobilerin esiri olduğu için şiddeti politikalarının merkezine koyduğunu aktaran Yalçın, “Bugün İsrail ve onu destekleyenlere karşı, onunla iş birliği yapanlara karşı verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacaktır. Tarih İsrail’i devlet olarak, bilim Siyonizmi fikir olarak reddetmiştir. Şimdi sıra Müslümanlarda ve dünyanın tüm iyi insanlarında. İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktidir.” diye konuştu.

Ali Yalçın'ın açıklamasından sonra kalabalık grup tekbirler getirip ABD ve İsrail aleyhine sloganlar attı.

Kalabalık grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş