İşgalci İsrail Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması …

07.01.2018

İstanbul'da bazı  STK ve kurumlar tarafından, ABD’nin  Kudüs'e ve İran'a yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla kitlesel basın açıklaması düzenledi.

 

Siyonist İsrail Başkonsolosluğu önünde yapılan açıklamada, 15 Temmuz meşum darbe girişimiyle ülkemizi işgal ve istila etmek isteyen küresel emperyalizmin, aynı tezgahları bugün İran İslam Cumhuriyetinde  gerçekleştirmeye çalıştıklarını, fakat Türkiye’deki  bu emperyalist saldırının , milletimizin izzetli duruşuyla püskürtüldüğü gibi, İran halkı tarafından da duyarlı ve  kararlı bir irade göstererek bu kaos girişimi boşa çıkartıldığı belirtildi.

 

Açıklamada "Kudüs her bir Müslüman için bir onur ve bir namustur. Kudüs tüm yeryüzünde İslam ümmeti için bir kurtuluş kapısı, ümmetimizin birliği ve dirliğinin şiarı, esenliği ve geleceğinin pusulasıdır" denildi.

 

Büyük şeytan ABD ve Siyonizmin, yanına bölgesel müttefiklerini de alarak Türkiye ile İran arasında oluşan birlikteliği  hedeflerine koydularını, bölgesel bazı gelişmeler noktalarında birlikte hareket etmelerinden dolayı , saldırıya uğradıklarını belirttiler.

 

 

Büyük Şeytan ABD’nin  Kudüs’ü Siyonist İsrail’in Başkenti ilan etmesinin amacının , bütün dünyaya ABD’nin sahici yüzünü göstermek olduğunu ve bu sayede de , İslam dünyasına  karşı ne büyük oyunların oynandığını da ortaya koyduğunun altı çizildi..

 

Açıklamada Hamas lideri İsmail Heniyye’nin de belirttiği  gibi, ABD’nin bu kararı bölgemize yönelik büyük bir saldırı planının bir adımı olduğunu  ve İslam topraklarında  büyük çaplı saldırı hesapları yapılmakta olduğunu ifade ettiler..

 

ABD başkanı Trump, Siyonist rejim başbakanı Netenyahu ve Suud rejimi şefi Prens Muhammed Bin Selman’ın ortak organizasyonuyla İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik yıkıcı bir hamlede bulunmalarının , İran’daki birtakım gösteriler üzerinden sistemin sekteye uğraması veya  yıkılması için el ele verip hep bir ağızdan İran’a yönelik derin düşmanlıklarını yansıtmaları da bu sürecin yeni bir halkasını oluşturduğunu belirttiler.

 

 Son olarak ,İran’a yapılan saldırıların ana sebebinin, Filistin direnişine ve Gazze’ye yapılan yardımlar ve İran’ın Siyonist rejim karşısındaki  duruşu olduğu ifade edildi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye