HÜDAPAR'lı Güneş: İran Suriye'de Müslümanlarla değil ABD'nin köpekleriyle savaşıyor

15.01.2020

HÜDA PAR (Hür Dava Partisi) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Emin Güneş, 'İran Müslümanlara karşı savaşmıyor' açıklamasında bulundu.
 
Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Güneş, İran'ın Müslümanlara karşı savaşmadığını öne sürdü.
 
Güneş, Suriye'de de İran'ın "Müslümanlara karşı değil ABD'nin köpeklerine karşı savaştığını" savundu.
 
Güneş şu ifadeleri kullandı:
 
"İran İslam Cumhuriyeti hiç bir yerde ve zamanda Müslümanları hedefine koymamış ve onlarla savaşmamış, aksine ırkına ve mezhebine bakmaksızın malıyla canıyla yardımlarına koşmuştur. Savaştıkları ABD ve siyonizmin üzerine saldığı av köpekleridir. İlk av köpeği Saddam mağlup edilmiş Yemen'de bin Selman köpeği mağlup edilmiş Suriye'de cehennem köpekleri mağlup edilmişlerdir. ABD köpekleri mağlup edilince bizzat devreye girmiş ve elhamdulillah kendisi de zilleti tatmıştır."
 
 
İran'a yönelik destek açıklamalarıyla gündeme gelen Güneş, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin ölümünün ardından Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla, Süleymani'nin ölümünden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirmiş ve "Süleymani'nin şehit olduğunu" savunmuştu.
 
Daha önce de Güneş'in Twitter hesabı üzerinden yaptığı Arapça 'İran' paylaşımı tepkilere neden olmuştu.
 
Güneş paylaştığı mesajında, "Allah'a hamd olsun ki, Lübnan'da işgalci İsrail'e, Suriye'de teröristlere ve Yemen'de Husilere verdiği destekle mücrim Suudi Arabistan'a karşı direnen İran var." ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Ekle
Yorumlar
y karakan

15.01.2020

20 yıl iranda kalıb iranı öven 20 yıl aradan sonra iranı yeren selehaddin eş abi de okusun
Ünsal inceler

15.01.2020

Iran'ın daha ne yapmasını bekliyorsunuz ? Etrafındaki komşuları hepsi Amerikan uşağı olmuş ,Amerikaya kapılarını sonuna kadar açmış adeta herşeyini teslim etmiş,ama İran 'a gelince zalimce yorumlar. Yok İran Amerika ile danışıklı dövüş ediyor. Siz herhalde İran 'da bir tane İnsan kalmayınca İnanacaksınız herhalde!
Ercan

15.01.2020

Allah belani vesin eyer sizler muslumasaniz be diyelim gecmisten beri hudapar hizbullah iran senpatizani olmuslar .zalimlere destek olandan daha zalim kim olabilir .iran yonetimi haki alevidir.sunileri dusman goruyor sahabeye peygaberin namusuna dil uzatiyorlar.esat nusayri bir alevi zalimdir ordukleri hep musluman sunnilerdir.mademki ran amarilan kopekleri ile ugasayor diyor ya be zalimler.sizin gucunuz mazlum muslumanlardir iste hacli abd iste dilistin dusmani israil onun komsusu lubladaki hizbullah hadi yigitseniz vueun israili abd yi hepiniz yalan ci hainsiniz Allah topunuzu bildigi gibi yapsin amin
Ali Kardeş

15.01.2020

müslümanları da öldürmeyi ihmal etmiyor.
Enti Halı / Makina halıcılığında ÖNCÜ