Hasan Celal Güzel Vefat Etti

19.03.2018

28 Şubat sürecinde, darbecilere karşı "kendi usulü" ile karşı direnen ve mazlumlardan yana tavır alan eski  bakan Hasan Celal Güzel tedavi gördüğü hastanede ruhunu Allah'a teslim etti.

 

Eski bakanlardan Denizli'de özel bir hastanede tedavi gören eski bakanlardan Hasan Celal Güzel vefat etti. 


Denizli'de bir termal otelde rahatsızlan Hasan Celal Güzel (73), dün Ankara'ya sevk edildi. Güzel akciğer enfeksiyonu ve bağırsak problemi tanısıyla Güven Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Güzel'in hayatını kaybettiği açıklandı. 

 

Hertaraf Haber Olarak 27. Nisan e muhturasının yapıldıığı gece Av. ORHAN SEYFİ GÜNER O DÖNEMDE KRAL  TV de Merhum Hasan Celal Güzel İle aralarında geçen diyaloğu iktibas ediyoruz:

 

27 Nisan e-muhtırasının yayınlandığı gün ulusal bir kanalın yöneticisiydim.

 

Akşam ana haberi tamamen bu konuya ayıracak ve sivil iradeye karşı yapılmış bu ihanet girişimine karşı koyacaktık.

 

Birçok yazar ve akademisyeni aradım canlı yayın öncesi. Canlı yayına gelmek istemeyenler, telefonla olsun yayına katılmak istemeyenler oldu. İsimleri bendedir bunların ve şimdilerde iktidar yandaşı olarak birçok yerde boy gösterdiklerini görüyorum.

 

Çağrımıza ilk cevap veren üç kişiden biriydi Hasan Celal Güzel. Diğer ikisi Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak idi. Hasan Celal Güzel’e “Sayın Bakanım bu akşam sizin konuşmanız lazım.” dediğimde “Ne konuşması, olabildiğince yüksek sesle bağırmamız lazım Orhancığım.” demişti. Hiç unutmam, canlı yayına telefonla Ankara'dan bağlanmış ve zehir zemberek bir konuşma yapmıştı o gece. Mehmet Altan stüdyo konuğumuzdu ve o bile ekranda Hasan Celal Beyin tarihe not düştüğü canlı yayın bağlantısından sonra daha bir cesaret almıştı. Ertesi gün kanalımız ve benim aleyhimde TBMM de soru önergesi verilmiş ve dönemin generallerinden biri tarafından aranarak sert bir şekilde ikaz edilmiştim. Mevlâm ganî ganî rahmet eyleye. Menzîli mübarek, makâmı âlî ola. İmanına, cesaretine, yiğitliğine şehadet ederim. 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye