Gençler Arasında Farkındalık Oluşturmayı Başardılar

10.05.2018

Genç Hareket Ankara bu yıl beşincisi düzenlenen Kocatepe Gençlik Fuarında yapmış olduğu çok sayıda etkinlik ile gençler arasında farkındalık oluşturmayı başardı.

TDV-KAGEM'in ev sahipliğinde gerçekleşen fuarın açılışını, Diyanet İşleri Başkanı Sn. Ali Erbaş yaptı.

38 gençlik kuruluşunun katıldığı fuarda, Genç Hareket Ankara, unutulan hatta bilinmeyen kavramlarımızın yaşanmasına, hak ve adalet temelli yeni bir dünya kurma mücadelesi veren  Islahat Önderlerinin tanınmasına ve paylaşmanın güzelliğinin gönüllerde hissedilmesine vesile olacak etkinliklerle yer aldı.

"Kavrayamazsanız Yaşayamazsanız" iddiasıyla yapılan etkinliklerde, Takva ve İsar kavramlarını anlatan kartlar onlarca gençle paylaşıldı.

Modern çağın gürültüsü arasında sesini duymakta zorlandığımız vicdanımızı hatırlatan bir seminer, Genç Hareket Ankara'dan Zeynep Yavuz tarafından "Vicdan Dile Gelince" başlığı ile dinleyicilere sunuldu.

Oturum başkanlığını Genç Hareket Ankara'dan Talha Şahin'in yaptığı İnsan ve Hürriyet başlıklı panelde Prof. Dr. Gürbüz Deniz, Prof. Dr. Ejder Okumuş, Doç. Dr. Enver Arpa hocalar sunumlarını gerçekleştirdiler.

Yoğun ancak verimli ve keyifli stant etkinlikleri ile dolu fuarın ilk günü bu şekilde tamamlandı.

İkinci gün, Genç Hareket Ankara'dan Talha Şahin "Harekette Bereket Vardır" başlıklı bir sunum yaptı.

Tenbihname Koordinatörü Seyfullah Şenel "Tiyatral Söyleşi" formunda bir program yaptı. Hem eğlenceli hem eğitici bu  söyleşi Kudüs salonunda gerçekleştirildi. Ancak yoğun ilgiden ötürü çok sayıda dinleyici konuşmayı dışarıdan takip etmek durumunda kaldı.

Fuarın üçüncü günü olan Pazartesi, İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Başkanı Mehmet Güney, Genç Hareket Ankara standında gençlerle  hasbihal etti. 

Diğer stantları da ziyaret edip gençlerin çalışmalarını dinleyip onlara başarılar dileyen Mehmet Güney , "Gençlik ve Erdemli Olmak" başlıklı bir konferans verdi.

İstikamet üzere olmanın önemine değinen Güney, gençleri kuşatan engel ve tuzakların nasıl aşılacağına dair, yaşadığı tecrübeler ışığında nasihat edip tavsiyelerde bulundu.

Fuarın son gününde İMH Ankara’dan Eyüp Medet ''Toplumun İnşasında Aile ve Gençlik'' başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Yoğun, keyifli ve eğitici geçen dört günlük fuar, kapanış programının ardından gençlik temsilcilerine verilen plaket ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye