Genç Seda Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Yapıldı..

30.12.2017

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenenn GENÇ SEDA Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışması Yenimahalle Şehit Hakan Ünver İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.

 

İmam Hatip Ortaokulları arası yapılan ve Ankara'daki İmam Hatip Ortaokullarının katıdığı, Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasında Kızılcahamam İmam Hatip ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Berat Hasan DALAZ birinci oldu.

 

 

Yarışmada Birinci olan Berat Hasan DALAZ, "Kendime Güveniyordum... Allah'ın izni ve Hocalarımın yardımıyla başarıya ulaştım, çok çalıştım" dedi

 

İmam Hatip Platformu Başkanı Arslan  Koca yaptığı açıklamada şöyle dedi:" İmam Hatipler  filizlendikçe filizlenmektedir.... Başarılarına başarı katmaktadırlar.. Bizim gayretimizde,  halkımızın teveccühü ile zeki ve başarılı öğrencileri de İHL'lere yönlendirdik daha fazla bu millete hizmet yolunda çok daha büyük destanlar yapmak olacaktır. Bu başarılar , Milletimizin ve Ümmetin maddi -  manevi kalkınmasında büyük katkısı olacaktır.

 

 

Bu başarı sadece yüzünden okumada kalmasın istiyoruz.. Gençlerimiz yüzünden okuma ile birlikte İnşallah Kur'anı anlama, yorumlama ve yaşama aktarmada, Kuran'ın ahlakı ile de ahlaklanmasında daha fazla gayret göstermeliler .. Bu yarışmanın da, bu anlayış ve yaklaşıma  basamak olamasını temenni ediyoruz"

 

 

 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye