Direnişin Sembolü Cuneydi Türkiye'de!

16.01.2018

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği 3 günlük etkinliğe katılmak üzere Ürdün'ün başkenti Amman'dan  İstanbul'a gelen 16 yaşındaki Filistinli Cuneydi ile babası Muhammed el-Cuneydi'yi Havaalınında belediye yetkilileri karşıladı.

 

O  FOTOĞRAFI  İŞGAL REJİMİNİN ZİNDANINDAN  ÇIKTIKTAN SONRA GÖRDÜM!

 

Baba Cuneydi'nin yürüme problemi yaşadığı ve bu nedenle yürüyüş sandalyesi kullandığı görüldü.

 

 

Gazetecilere  yaptığı açıklamada, Cuneydi, gözaltı sürecinde Türkiye'de kendisi için yapılanları göremediğine dikkati çekerek, " Siyonist İsrail beni tutukladığında hapse götürdü. Hapisteyken hiçbir şey göremedik. Bütün elektronik cihazları, telefon ve televizyonları engellediler. Hapisteyken  hiçbir şey göremedim. Sadece bir TV vardı ve onda da sadece bir kısım kanallar vardı. O kanallardan hiçbir şeyi takip edemedik.İşgalci  İsrail, bu davranışları bilerek yaptı. Olay esnasında çekilen o Meşhur fotoğrafımı hapishaneden çıktıktan sonra ancak görebildim." dedi.

 

"Türk Halkına Müteşekkiriz"

 

Serbest bırakıldığında Türk halkının kendilerinin yanında durduğunu ve gördüğünü , bu durumun kendilerini ve çok mutlu ettiğini belirten Cuneydi, şöyle devam etti:


"Türkiye' nin Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanımda durduğunu gördüm, öğrendim. Hatta mülakat ile bazı programlarını takip ettim. gerçekten  çok mutlu oldum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun , Biz, Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyoruz. . Türk halkını da ayrıca çok seviyoruz. Türk halkına, Filistin davasının yanında yer aldığı içindua ediyor ve  ayrıca teşekkür ediyoruz."

 

Sağlık durumuyla ilgili bir soruyu da cevaplandıran Cuneydi, sağ kolunda büyük bir sıkıntı olduğunu, Siyonist İsrail askerlerinin kendisini dövdüğünü, silahlarıyla omzuna vurduklarını belirtti.

 

Fevzi el-Cuneydi, tedavi sürecinin devam ettiğini belirterek , "İnşallah, yakında zamanda sağlığıma kavuşurum . Kolum ve omzum hala acıyor. Birçok ameliyat olacağım." diye konuştu

 

Cuneydi, SultanTürkiye'de  2. Abdülhamid Han'ın kabir ziyaretiyle başlayacak olan etkinlikler kapsamında "Kudüs Gecesi" programına katılacak.

 

İstanbul'da bulunduğu süre içinde akranlarına  yaşadığı süreci anlatacak olan Cuneydi, TRT 1'de yayınlanan "Payitaht: Abdülhamid" dizisinin setini ziyaret edecek.

 

Kudüs direnişinin sembol ismi Filistinli Cuneydi'nin son olarak CumhurbaşkanıRecep Tayyip  Erdoğan tarafından da kabul edilmesi bekleniyor.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye