Ankara metrosundaki patlamanın sebebi belli oldu

11.04.2018

Ankara’da bu sabah yolcu dolu metro vagonunda kısa devre sonucu yaşanan patlama sesi paniğe neden oldu.

 

Olay, sabah saatlerinde Yenimahalle ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Hastane metro istasyonunda yolcu almak için duran trenin elektrik panosunda kısa devre oluştu. Panodan çıkan kıvılcımla birlikle ufak çaplı bir patlama sesi de duyuldu. Bir anda panikleyen yolcular, kendilerini vagonlardan dışarı attı.

 

Herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı olayda sağlık ekipleri, istasyon önünde hazır bekletildi. Kısa süreli bir duraksamanın ardından metro seferleri olağan seyrine döndü.

 

Ankara Valiliğinden Açıklama

 

Ankara Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, bugün sabah saat 08.10 sularında Yenimahalle ilçesinde bulunan Hastane metro istasyonunda maddi hasarlı bir patlama meydana geldiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

 

"İlk tespitlere göre patlamanın istasyondaki elektrik panosundan kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Patlamada can kaybı ve yaralı bulunmamaktadır. Metro seferleri 10 dakikalık aradan sonra tekrar başlatılmıştır. Başlatılan inceleme ve soruşturma devam etmekte olup yapılan teknik incelemenin ardından kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir."

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye